• Поиск

Карма Браун “Рецепт ідеальної дружини”

Це – 85 моя рецензія на книгу за останні пару років, то ж прийшов час переназвати блог на Blvn’s Beauty & Books Blog. Не планувалося, але я задоволена тим, як сталося 💕😌

Книжка увірвалася до чартів літератури зі свістом, т.к. мільйонам жінок зайшли два сезони серіалу “Чому жінки вбивають” і так, тематика тут дуже схожа. Книга читається легко та цікаво. Але…

https://static.yakaboo.ua/media/cloudflare/product/webp/640x840/_/_/__377_500_1_.jpg

Анотація: Еліс Хейл, головна героїня роману, залишає кар’єру в піарі, щоб стати письменницею. Але це не єдині зміни у її житті – разом із чоловіком вона переїздить з Нью-Йорка у тихе передмістя. Не все йде за планом, жінка багато часу проводить у великому порожньому будинку, їй там дуже нудно, а ще її плани не збігаються з чоловіковими. Одного дня вона знаходить стару кулінарну книгу попередньої господині цього дому Неллі Мердок, яка була домогосподаркою і мешкала тут з чоловіком у 50-х рр.

Окрім рецептів, Еліс виявляє в книзі зашифровані підказки про подружнє життя та помічає схожість між історією цієї жінки та своєю. Це змушує її засумніватися у своїх стосунках із чоловіком. Вона починає контролювати своє життя і захищатись за допомогою кількох отриманих з цієї книжки секретів.

Така гарна ідея перетворилася на досить нудний і нелогічний твір із купою ниток, що стирчать зі всіх сторінок. Книга складається з двох паралельних історій двох жінок, які проживають у різні роки у одному і тому ж будинку. Але якщо одна героїня цілісна, сильна, що живе… ні, що виживає через обставини прийнятих нею рішень відносно свого шлюбу, то друга якась дурненька і блякла. В однієї чоловік – аб’юзер і тиран, а інша над своїм нудним зайчиком просто знущається.

Ми бачимо, як будинок і сад змінюють своїх героїнь, цікава задумка дати цим об’єктам трохи влади в тексті. Рецепти, отруйні квіти, рух погоди в саду і будинок, що майже ожив, автором просто покинуті на півдорозі. Також є проблиск стилю, коли сучасна героїня починає одягатися у стилі 50-х років, панчохи зі смужкою, пишна спідниця та блузки, фарбується помадою та надягає перли. Одним мазком показаний побут заможних домогосподарок у сучасній частині книги. А там можна було розвернутися на повну. Та про одне село в київській області я можу вже написати пару сатиричних оповідань, як воно протікає, а в книзі – передмістя НЙ, comme on.

Кінцівка просто бездарна. Ось просто читаєш і думаєш: “Ну якого біса?” Я б закінчила так:

Еліс, вже будучи вагітною, погоджується на переїзд до Каліфорнії, починаючи пошуки пари для купівлі будинку і… залишаючи новій власниці будинку інструкції та кулінарну книгу своєї попередниці, нам показують кілька розділів про нове подружжя, яке збирається купити будинок, таким чином пов’язуючи минуле, сьогодення та майбутнє, пара геїв-дизайнерів сюди вписалася б чудово (бо батько 1 і батько 2 😜). Ну, а чи живий Нейт – питання вже до Еліс. Чи тут… чи у Каліфорнії… вона підсипе йому квіток-семицвітів, коли він їй зрадить вже, бо вона просто дурненька егоїстка.

Але ж не мій зоопарк, не мої мавпи.

Можливо, колись ми побачимо екранізацію і хотілося б, щоб її зробили трохи more hard & dangerous, як ми любимо 🙈😂.

Ну а зараз хвилинка гумору – “Довідник хорошої дружини” (Good wife’s Guide) – це журнальна стаття американського видання 1955 року, в якій зазначалося, як стати ідеальною для чоловіка (ну раптом ви ще “нє” 🍒😆):

1. Позитивний настрій

Будьте радісною, коли зустрічаєте чоловіка, розкажіть щось цікаве. Швидше за все робочий день вашого чоловіка був нудним і важким, а ваш обов’язок – підняти йому настрій. Покажіть йому, як ви нудьгували і як раді його бачити. Максимально теплий прийом дасть чоловікові відчути затишок і безпеку рідного дому.

2. Господар будинку

Ніколи не задавайте зайвих питань, і вже тим більше не критикуйте. Пам’ятаєте, він у домі господар і його думка завжди має залишатися головною.

3. Скромність

Хороша дружина скромна і небагатослівна. Вона визнає, що чоловік головний і знає своє місце в будинку.

4. Сніданок, обід і вечеря

Всі чоловіки приходять додому голодними і будуть раді гарячому обіду або вечері. Завжди зустрічайте чоловіка з готовим обідом. Заплануйте заздалегідь, що ви будете готувати. До моменту повернення вашого чоловіка накрийте стіл і поставте смачні наїдки. Таким чином жінка дає зрозуміти, що вона весь день думала про свого чоловіка і його потреби.

5. Рівень комфорту – максимальний

Коли чоловік приходить додому забезпечте комфорт. Допоможіть роззутися, посадіть його в зручне крісло, підставте під ноги табурет і подушечку, подайте прохолодний або теплий напій залежно від пори року.

6. Щирий інтерес

Слухайте чоловіка. Дайте йому виговоритися. Говоріть тихим низьким голосом – це заспокоює, погоджуйтеся, підбадьорюйте, але ні в якому разі не скаржтеся.

7. Порядок в будинку

Будинок має сяяти чистотою. Зберіть підручники та іграшки, протріть пил, пропилососьте, вимийте підлогу. Якщо на вулиці холодно, розтопити камін.

8. Діти

Діти повинні бути охайними, одяг чистим. Поясніть їм, що тато приходить втомленим з роботи, домовтеся, щоб вони не шуміли.

9. Зовнішній вигляд

Хороша дружина не повинна бути втомленою, розпатланою і не охайною. Вона спланує свій день так, щоб залишилося 15-20 хвилин на відпочинок. Перед приходом чоловіка поправте макіяж, зробіть акуратну зачіску, надіньте красивий наряд. Пам’ятайте, ваш чоловік провів цілий день у компанії втомлених працюючих людей, тому вдома він хоче бачити красиву і щасливу дружину.

10. Тиша і спокій

Усуньте або мінімізуйте всі шуми в будинку. Вимкніть посудомийку, пральну машину, займіть дітей. Ваша мета – зробити будинок острівцем миру і спокою, де можна розслабитися і відновити сили.

11. Розуміння

Не ображайтеся, якщо чоловік пішов розважатися чи вечеряти без вас. Спробуйте зрозуміти, як багато стресу і тиску в його житті. Відпочинок – природна потреба і по приходу додому, він не повинен вислуховувати докори.

12. Пізній прихід

Не можна лаяти чоловіка за пізній прихід. Будьте терплячі, навіть якщо чоловік зовсім не прийшов додому. Розумна жінка повинна розуміти, що якщо так сталося, значить на те були причини. Скоріш за все день вашого чоловіка був значно складніше, ніж ваш.

Оставить мнение

Автор
Ксенія Бєлавіна

Ласкаво прошу до мого блогу про красу, книги, самооцінку та подорожі.
Вам тут сподобається

Смотреть все статьи
Error validating access token: Session has expired on Tuesday, 01-Aug-23 01:36:10 PDT. The current time is Monday, 02-Oct-23 21:07:24 PDT.
Автор Ксенія Бєлавіна
Blvn's Beauty & Books Blog

Останні коментарі

Архіви